Facebook sayfa silmenin nasıl yapıldığı anlatılıyor.

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta işletme, şirket, enstitü, marka, ürün, sanatçı, müzik grubu ve benzeri şeyler için hayran sayfaları açılabiliyor. Bu sayfalar sayesinde hedef kitlelere veya müşterilere daha kolay ulaşabilirsiniz ve yakın ilişkiler kurabilirsiniz. Türkçe Facebook kullanıcılarının sahip olduğu bir çok sayfa var. Sayfa sahibi bazı kullanıcılar oluşturdukları sayfaları nasıl sileceklerini bilmiyorlar. Bu başlıkta Facebook sayfa silmenin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Facebook Sayfası Nasıl Silinir?

Facebook sayfamızı silebilmek için öncelikle sayfanın yöneticisi olmanız gerekiyor. Sayfayı silmek için ilk yapmanız gereken Facebook'a giriş yapmak. Ardından silmek istediğiniz sayfaya girmek. Silmek istediğiniz sayfaya girdikten sonra sağ üst köşede bulunan 'Ayarlar' bağlantısına tıklayın. Bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfanın en alt kısmını inin. O kısımda 'Sayfayı Kaldır' kısmını göreceksiniz. Bu kısımda bulunan 'Düzenle' bağlantısına tıklayın.

Facebook sayfa silme işleminin son adımına ait ekran görüntüsü.

Düzenle bağlantısını tıkladıktan sonra 'Sayfa Adı Sil' bağlantısına tıklayın. Böylelikle sayfa silinmiş olacaktır.

Bilmeniz Gerekenler

Sayfayı silmek, sayfayı kimsenin göremeyeceği ve bulamayacağı anlamına gelir. Silme bağlantısına tıkladıktan sonra Facebook size 14 günlük bir süre tanır. Bu süre zarfında sayfanızı silmekten vazgeçebilirsiniz. On dördüncü günün sonunda sayfayı kalıcı olarak silmek istediğinizi onaylamanız gerekmektedir. Bu aşamada sayfanızı silmek yerine yayından kaldırırsanız sayfanızı sadece yöneticiler görebilecektir. Diğer kullanıcılar sayfayı göremeyecek ve bulamayacaktır. Sayfanız kalıcı olarak silindikten sonra bir daha geri getirilemez.